Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 12678156



*

nr 1267 8156


ETCHINGS

2 pcs, 18th/19th century, "Shakespeare" respektive "Domino". Subject: 39x46 & 44x58 cm,


2 st, 1700-/1800-tal, "Shakespeare" respektive "Domino". Motivet: 39x46 & 44x58 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday August 5 2019
at 19:37:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/7 22:58:43 1      100 kr
5/8 18:58:01 2      150 kr
5/8 19:12:08 3      250 kr
5/8 19:13:21 2      250 kr
5/8 19:13:21 3      250 kr (Robot)
5/8 19:14:06 2      300 kr
5/8 19:31:32 1      350 kr
5/8 19:32:00 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr