KONST / Litografier / Färgserigrafi 13909088

nr 1390 9088

Vladimir Kamendy

(1955-2014), Sverige

Färgserigrafi, "Stilla längtan". Signerad, numrerad 96/190. Motivet: 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm

Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:35:20

9/4 12:06:07 1      Vinnande bud

Vladimir Kamendy

Läs mer om Vladimir Kamendy