Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Chairs and Stools / Pall 5508485



*

nr 550 8485


Pall

Lenght: ()


Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18


Withdrawn

Auction date:

Monday November 3 2008
at 16:11:39


  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
  • 5252 ARMCHAIR
    + footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:09
  • 6169 ARMCHAIR
    + footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:04
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Length..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:25
  • 6670 PIANO STOOL
    around the turn of the 20th century, snurrbar, jus..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:22
  • 6790 STOOL
    vertically adjustable,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:22




Ladda ner broschyr