FURNITURE / Chairs and Stools / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Lenght: ()
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Withdrawn
Auction date:
Monday November 3 2008
at 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:09
-
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:04
-
6681 Kamelpall
Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Length..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:25
-
6670 PIANO STOOL
around the turn of the 20th century, snurrbar, jus..//
Present: SEK 400
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:22
-
6790 STOOL
vertically adjustable,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:22
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Lenght: ()
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday November 3 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:09 -
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:04 -
6681 Kamelpall
Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Length..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:25
-
6670 PIANO STOOL
around the turn of the 20th century, snurrbar, jus..//
Present: SEK 400
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:22 -
6790 STOOL
vertically adjustable,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:22



