Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9445235



*

nr 944 5235


Agneta Gussander

(f. 1949), Sverige


Agneta Gussander (b. 1949), Näckrosor, signed. 1989, 56x98,


MIXED MEDIA, Agneta Gussander (f. 1949), Näckrosor, signerad. 1989, 56x98


Agneta Gussander, Swedish painter, born 1949.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday February 23 2015
at 18:50:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/2 02:48:34 1      500 kr
22/2 17:23:56 2      600 kr
22/2 18:14:16 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Agneta Gussander

Agneta Gussander, Swedish painter, born 1949.

Read more about Agneta Gussander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gussander akvarell akvareller blandteknik blommor blomstermotiv motiv med blommor näckros näckrosor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr