KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12509359
*
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:22:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 17:42:00
1
100 kr
29/4 20:02:59
2
150 kr
29/4 20:17:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 17:42:00 | 1 | 100 kr |
| 29/4 20:02:59 | 2 | 150 kr |
| 29/4 20:17:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



