Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 7563092



*

nr 756 3092


WATERCOLOUR

Emma Åkerman, pojke med ryggsäck, monogramsign. , subject size: 47x42,


Emma Åkerman, pojke med ryggsäck, monogramsign. , motivets mått: 47x42


Estimate:

600

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday April 30 2012
at 19:29:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/4 23:19:38 1      100 kr
25/4 23:20:43 1      350 kr
27/4 22:03:16 2      150 kr
27/4 22:03:47 2      250 kr
27/4 22:04:16 2      350 kr
27/4 22:04:49 2      1.000 kr
28/4 16:38:47 1      600 kr
28/4 16:39:09 1      950 kr
28/4 16:40:18 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emma åkerman pojke med ryggsäck vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr