KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16416083
nr 1641 6083
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Blyerts, Stämpelsignerad, hus. Bildmått: 13x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Kondition: missfärgningar
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
måndag 9 september 2024
kl 19:05:28
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli
Lis Husberg (f. 1920)