KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11725012

nr 1172 5012

Oscar Törnå

(1842-1894), Sverige

Oljemålning, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100

Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 26 mars 2018
kl 19:28:57

24/3 16:14:55 1      3.000 kr
26/3 19:23:58 2      Vinnande bud

Oscar Törnå

Läs mer om Oscar TörnÃ¥