ART / Oil paintings / Oil painting 11725012
nr 1172 5012
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oscar Törnå (1842-1894), Sweden. "Finspång Juli 1891", landscape, signed, olja på duk, 67x100,
OIL PAINTING, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100
Oscar Törnå, born 1842, dead 1894, Swedish painter.
12000
SEK 3200
Monday Mars 26 2018
at 19:28:57
24/3 16:14:55
3.000 kr
26/3 19:23:58