KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11684004
nr 1168 4004
Kurt Meyer-Eberhardt
(1895-1977), Tyskland
Etsningar, 2 st. Erotiska motiv, signerade, 22x29
Kurt Meyer-Eberhardt, tysk bildkonstnär född 1895, död 1977.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 mars 2018
kl 20:39:33
11/3 07:37:19
Kurt Meyer-Eberhardt
Läs mer om Kurt Meyer-Eberhardt