Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13914307



*

nr 1391 4307


PASTEL

Carl Brandt. Signed, moonlight scene, 36x53, outer dimensions including frame: 51x69,


Carl Brandt, Signerad, månskenslandskap, 36x53, yttermått inklusive ram: 51x69 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday April 19 2021
at 18:46:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/4 10:01:43 1      200 kr
19/4 18:27:45 2      250 kr
19/4 18:41:41 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita månskenslandskap pastell vattenfärg
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr