Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12983119



*

nr 1298 3119


Anders Heller

(f. 1904), Sverige


Anders Heller (b. 1904), Sweden. Sculpture, signed. Subject: 32x24,


ETCHING, Skulptur, Signerad. Motivet: 32x24 cm


Anders (Andor) Heller, Hungarian-Swedish painter, born 1904.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday December 16 2019
at 18:42:32



  • Artist/Designer

Anders Heller

Anders (Andor) Heller, Hungarian-Swedish painter, born 1904.

Read more about Anders Heller
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik konsthantverk skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 ETCHING
    Hans Wigert (1932-2015), Sweden. Signed, numbered ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:07
  • 9024 ETCHING
    Italian artist, sigm EA. Image dimensions: 29x40 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:07
  • 9327 ETCHING
    Philip von Schantz (1928-1998), Sweden. Signed, nu..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:22




Ladda ner broschyr