Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 14624132



*

nr 1462 4132


Filip MÃ¥nsson

(1864-1933), Sverige


Filip Månsson (1864-1933), Sweden. Landscape with a farm. Monogramsignerad FM. Blyerts på papper. Sheet: 20x24 cm, unframed,


GRAPHITE DRAWING, Landskap med gård. Monogramsignerad FM. Blyerts på papper. Bladets mått: 20x24 cm, oramat löst blad


Filip MÃ¥nsson, Swedish artist born 1864, dead 1933.

Estimate:

300

Auction date:

Monday April 25 2022
at 19:17:07



  • Artist/Designer

Filip MÃ¥nsson

Filip MÃ¥nsson, Swedish artist born 1864, dead 1933.

Read more about Filip MÃ¥nsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts på papper blyertsteckning filip månsson landskap med gård oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr