Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 13482095



*

nr 1348 2095


Nissan Engel

(f. 1931), Israel


Nissan Engel (b. 1931), Israel. Signed, "Musica", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), unframed. Sheet: 86x64 cm,


COLOUR ETCHING, Signerad, "Musica", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Bladets mått: 86x64 cm


Nissan Engel, Israeli painter born 1931.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 21 2020
at 18:38:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/9 13:51:23 1      Vinnande bud
21/9 13:53:21 1      justering av budtak
21/9 13:57:04 1      justering av budtak



  • Artist/Designer

Nissan Engel

Nissan Engel, Israeli painter born 1931.

Read more about Nissan Engel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsningar färgetsning grafik israel nissan engel oramat löst blad épreuve d’artiste
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr