ART / Etchings etc / Colour etching 13724003

nr 1372 4003

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Paradis II', 1989, Haskel 226. Signed, numbered 65/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,

COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 65/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Yes

SEK 400

Monday January 18 2021
at 20:13:13

16/1 17:20:55 1      350 kr
18/1 14:10:05 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Read more about Pär Gunnar Thelander