ART / Sculptures and works of art / Wall sculpture 13792016

nr 1379 2016

WALL SCULPTURE

Michael Andersen & Son, Bornholm, Leda og svanen. Inköpt av konstnären 1960/70-tal, stämplad mod 4850. Glazed stoneware clay. Ca 37x48 cm, crack.

Michael Andersen & Son, Bornholm, Leda og svanen. Inköpt av konstnären 1960/70-tal, stämplad mod 4850. Glaserad stengodslera. Ca 37x48 cm

Condition: spricka

Yes

1000

SEK 2800

Monday February 15 2021
at 18:51:17

  • Thema-auction
  • Feb 15

Keramik

Read more about Keramik