Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13835226



*

nr 1383 5226


WATERCOLOUR

China, horse, 70x39cm, outer dimensions including frame: 73x43,


Kina, Häst, 70x39cm, yttermått inklusive ram: 73x43 cm. Signerad


Withdrawn

Auction date:

Monday Mars 8 2021
at 19:17:29


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien djurmotiv häst kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr