KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191036

nr 1519 1036

Märta Rudbeck

(1882-1933), Sverige

Oljemålning, "Anemoner". Signerad. Olja på duk, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm

Kondition: slitage

Märta Rudbeck, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1882, död 1933.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 30 januari 2023
kl 18:26:16

30/1 18:21:16 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Märta Rudbeck

Läs mer om Märta Rudbeck