KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107307
*
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 17:45:36
1
900 kr
30/3 10:48:46
2
350 kr
30/3 10:48:47
1
400 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:52
2
450 kr
30/3 10:48:52
1
500 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:54
2
600 kr
30/3 10:48:54
1
700 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:58
2
800 kr
30/3 10:48:58
1
900 kr (Budbetjänt)
1/4 20:45:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 17:45:36 | 1 | 900 kr |
| 30/3 10:48:46 | 2 | 350 kr |
| 30/3 10:48:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 30/3 10:48:52 | 2 | 450 kr |
| 30/3 10:48:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 30/3 10:48:54 | 2 | 600 kr |
| 30/3 10:48:54 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 30/3 10:48:58 | 2 | 800 kr |
| 30/3 10:48:58 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 1/4 20:45:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



