ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 12022541

nr 1202 2541

Charles-Théodore Frère

(1815-1888), Frankrike

Charles-Théodore Frère (1815-1888), France. Sällskap med dromedarer. Signed, dated 1859, tusch på papper, bladmått: 14x21 cm,

DRAWING, Sällskap med dromedarer. Signerad, daterad 1859, tusch på papper, bladmått: 14x21 cm

Charles-Théodore Frère, French painter, born 1815, dead 1888.

1500

SEK 1000

Monday September 10 2018
at 20:21:07

10/9 20:14:24 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Charles-Théodore Frère

Read more about Charles-Théodore Frère