ART / Lithographs / Litograph in colors 15791029
nr 1579 1029
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
Marc Chagall (1887-1985), France. Signed, numbered 14/50. Litograph in colors, Kain och Abel, Image dimensions: 36x27 cm, outer dimensions including frame: 63x50 cm, passepartout med fuktskada i nedre högra hörnet.
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 14/50. Färglitografi, Kain och Abel, bildmått: 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Condition: passepartout med fuktskada i nedre högra hörnet
12000
SEK 13500
Monday November 20 2023
at 20:03:11
10.000 kr
10.500 kr
11.000 kr
12.500 kr
12.000 kr
12.500 kr (Robot)
13.000 kr
13.500 kr
- Thema-auction
Nov 20
Read more about Grafik
Marc Chagall
Read more about Marc Chagall