Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10511513



*

nr 1051 1513


PASTEL

Sture Hemmin, Brunnsviken, Bellevueterassen, signed,


Sture Hemmin, Brunnsviken, Bellevueterassen, signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 22 2016
at 18:17:26


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/8 22:14:29 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Aug 22

Stockholmsmotiv

På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...



Read more about Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bellevueterassen brunnsviken färgkrita pastell sture hemmin vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr