Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15463303



*

nr 1546 3303


WATERCOLOUR

unidentified artist. Kvinna med barn, 33x24 cm, outer dimensions including frame: 37x28 cm. Signed, fuktskada.


Oidentifierad konstnär. Kvinna med barn, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm. Signerad


Condition: fuktskada

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 5 2023
at 19:11:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/5 11:11:55 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kvinna med barn vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr