KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257109

nr 1225 7109

Marja Casparsson

(1901-1964), Sverige

Oljemålning, Stilleben, signerad, 1926. Olja på pannå, 51x30

Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 17 december 2018
kl 20:36:42

Marja Casparsson

Läs mer om Marja Casparsson