KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12634185
*
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2019
kl 19:56:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:59:49
1
600 kr
25/6 20:06:49
2
700 kr
1/7 19:40:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/6 18:59:49 | 1 | 600 kr |
| 25/6 20:06:49 | 2 | 700 kr |
| 1/7 19:40:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



