ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15643274
nr 1564 3274
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Composition. Signerad och dated -79, sheet: 22x25 cm, outer dimensions including frame: 40x42, saknar skyddande glasskiva.
WATERCOLOUR, Komposition. Signerad och daterad -79, Akvarell. Bladets mått: 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 40x42 cm
Condition: saknar skyddande glasskiva
Fogelin studied at the Academy of fine arts.
SEK 150
Monday September 18 2023
at 19:22:29
17/9 12:56:48
100 kr
18/9 16:48:54