KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Rotogravyr 9862480
*
nr 986 2480
Wilhelm KÃ¥ge
(1889-1960), Sverige
Rotogravyr, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), modell, motivet: 29x20
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2015
kl 19:40:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 18:27:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wilhelm KÃ¥ge
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Läs mer om Wilhelm KÃ¥ge
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik modell rotogravyr svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige wilhelm kåge
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Wilhelm KÃ¥ge
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Läs mer om Wilhelm KÃ¥ge
nr 986 2480
Wilhelm KÃ¥ge
(1889-1960), Sverige
Rotogravyr, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), modell, motivet: 29x20
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 18:27:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wilhelm KÃ¥ge
Wilhelm KÃ¥ge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.Läs mer om Wilhelm KÃ¥ge
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik modell rotogravyr svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige wilhelm kåge
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



