KONST / Litografier / Färglitografi 13903314
nr 1390 3314
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 258/360, daterad -77. Motivet: 47x64 cn, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:57:59
12/4 13:47:21
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås