KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9419611

nr 941 9611

Pjotr Belenok

(1938-1991), Ryssland

Blandteknik, Pjotr Belenok (1938-1991), komposition med figurer, signerad, -73, motivet: 64x85

Pjotr Belenok, rysk målare född 1938, död 1991.

måndag 16 februari 2015
kl 19:30:18

Pjotr Belenok

Läs mer om Pjotr Belenok