Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11064049



*

nr 1106 4049


Ã…ke Johansson

(1893-1968), Sverige


Etsning, Ã…ke Johansson, 22/30, motivet: 28x25


Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 maj 2017
kl 18:24:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 14:31:43 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Ã…ke Johansson

Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Läs mer om Ã…ke Johansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke johansson
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr