KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11064049
*
nr 1106 4049
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Ã…ke Johansson, 22/30, motivet: 28x25
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2017
kl 18:24:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 14:31:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ã…ke Johansson
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Läs mer om Ã…ke Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke johansson
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Ã…ke Johansson
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Läs mer om Ã…ke Johansson
nr 1106 4049
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Ã…ke Johansson, 22/30, motivet: 28x25
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/4 14:31:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ã…ke Johansson
Ã…ke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.Läs mer om Ã…ke Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke johansson
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



