Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 15144338



*

nr 1514 4338


Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige


Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. Composition, signed with monogram, outer dimensions including frame: 65x49 cm,


ETCHING, Komposition, monogramsignerad, yttermått inklusive ram: 65x49 cm


Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 9 2023
at 20:01:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/1 16:53:44 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.

Read more about Pär Gunnar Thelander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik komposition pär gunnar thelander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr