FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Kabinettskåp 13767483

nr 1376 7483

Kabinettskåp

inlaid woodwork. Rococo style, Width: 65 cm. Width: 58 cm. Height: 145+ 8 cm, Betydande slitage.

Intarsia. Nyrokoko, Bredd: 65 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 145+ 8 cm

Condition: Betydande slitage

3000

SEK 6000

Monday February 1 2021
at 18:06:03

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.