KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14718304

nr 1471 8304

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1930. Bildmått: 25x29. Bladets mått: 41x49, oramat löst blad

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

500 kr

måndag 30 maj 2022
kl 18:08:27

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt