KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 17066409
nr 1706 6409
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 47x38-43x51 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juni 2025
kl 18:09:13
1/6 16:30:54
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström