KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17339407

nr 1733 9407

Carl Ringius

(1879-1950), USA

Oljemålning, "Elisabeth Howard (the Rum Runner), Gloucester Harbour". Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm

Carl Ringius, svensk-amerikansk konstnär född i Sverige 1879, död 1950 i USA.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 20 oktober 2025
kl 19:57:25

17/10 11:55:12 1      100 kr
19/10 23:52:29 2      Vinnande bud

Carl Ringius

Läs mer om Carl Ringius