ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6481090
*
nr 648 1090
Spegel
Nyrokoko, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 21:41:56
1
100 kr
16/7 16:07:20
2
200 kr
18/7 11:15:04
3
200 kr
18/7 21:11:53
4
250 kr
19/7 14:05:04
2
350 kr
19/7 18:07:39
4
350 kr
19/7 19:42:00
5
400 kr
19/7 19:56:45
6
600 kr
19/7 19:58:27
5
600 kr
19/7 19:58:53
5
1.000 kr
19/7 20:01:31
6
850 kr
19/7 20:02:21
6
1.200 kr
19/7 20:05:08
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 648 1090
Spegel
Nyrokoko, höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/7 21:41:56 | 1 | 100 kr |
| 16/7 16:07:20 | 2 | 200 kr |
| 18/7 11:15:04 | 3 | 200 kr |
| 18/7 21:11:53 | 4 | 250 kr |
| 19/7 14:05:04 | 2 | 350 kr |
| 19/7 18:07:39 | 4 | 350 kr |
| 19/7 19:42:00 | 5 | 400 kr |
| 19/7 19:56:45 | 6 | 600 kr |
| 19/7 19:58:27 | 5 | 600 kr |
| 19/7 19:58:53 | 5 | 1.000 kr |
| 19/7 20:01:31 | 6 | 850 kr |
| 19/7 20:02:21 | 6 | 1.200 kr |
| 19/7 20:05:08 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



