Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Graphic art 16583252



*

nr 1658 3252


GRAPHIC ART

efter Piranesi, Tempelruiner. Image dimensions: 47x62 cm, outer dimensions including frame: 61x78,


efter Piranesi, Tempelruiner. Bildmått: 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 61x78 cm. Ej signerad


Estimate:

600

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday November 18 2024
at 18:48:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/11 12:02:26 1      300 kr
18/11 18:37:25 2      Vinnande bud
18/11 18:40:26 3      500 kr
18/11 18:40:26 2      600 kr (Robot)
18/11 18:43:12 4      700 kr
18/11 18:43:12 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsningar grafik grafiskt blad piranesi tempelruiner
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr