ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966020
*
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:21:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 11:21:20
1
600 kr
30/8 14:22:55
2
1.100 kr
30/8 15:47:21
3
750 kr
30/8 15:47:45
3
1.000 kr
30/8 15:48:01
3
1.300 kr
30/8 15:50:47
3
1.200 kr
30/8 16:12:39
4
1.400 kr
31/8 00:02:43
4
1.800 kr
31/8 16:06:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 11:21:20 | 1 | 600 kr |
| 30/8 14:22:55 | 2 | 1.100 kr |
| 30/8 15:47:21 | 3 | 750 kr |
| 30/8 15:47:45 | 3 | 1.000 kr |
| 30/8 15:48:01 | 3 | 1.300 kr |
| 30/8 15:50:47 | 3 | 1.200 kr |
| 30/8 16:12:39 | 4 | 1.400 kr |
| 31/8 00:02:43 | 4 | 1.800 kr |
| 31/8 16:06:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



