Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 9018145



*

nr 901 8145


WOOD ENGRAVING (F)

Peter Zennström, signed. 1980, subject: 26x23,


Peter Zennström, signerad. 1980, motivet: 26x23


Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday June 30 2014
at 18:44:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/6 20:39:19 1      100 kr
30/6 13:01:55 2      250 kr
30/6 15:58:28 1      200 kr
30/6 15:58:38 1      300 kr
30/6 16:00:58 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt peter zennström träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr