Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7278045



*

nr 727 8045


Skulptur

tiger, keramik, höjd: 80


Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2011
kl 19:46:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/11 16:57:24 1      150 kr
22/11 19:59:45 2      400 kr
26/11 13:49:39 3      400 kr
26/11 13:50:53 3      500 kr
26/11 20:08:30 4      550 kr
27/11 22:47:48 5      900 kr
28/11 11:16:34 6      700 kr
28/11 16:15:50 7      1.000 kr
28/11 19:34:34 5      1.000 kr
28/11 19:41:02 8      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv keramik konsthantverk skulptur tiger tigrar
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55




Ladda ner broschyr