Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13128126



*

nr 1312 8126


HÃ¥kan Bull

(f. 1953), Sverige


Håkan Bull (b. 1953), Sweden. "Väktaren". Signed, 66x51,


WATERCOLOUR, "Väktaren". Signerad, 66x51 cm


HÃ¥kan Bull, Swedish painter, born 1953.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday Mars 9 2020
at 20:10:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/3 05:31:43 1      100 kr
6/3 13:40:10 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

HÃ¥kan Bull

HÃ¥kan Bull, Swedish painter, born 1953.

Read more about HÃ¥kan Bull
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller håkan bull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr