Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Landsskildringar 4172050



*

nr 417 2050


Landsskildringar

Lenght: ()


Kina, 1800-tal


Estimate:

50

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday June 5 2006
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/6 08:42:27 1      Vinnande bud
12/6 12:36:05 2      250 kr
12/6 12:36:28 2      500 kr
12/6 12:36:51 2      800 kr
12/6 12:37:11 2      1.000 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt landsskildringar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr