Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Landsskildringar 4172050



*

nr 417 2050


Landsskildringar

Lenght: ()


Kina, 1800-tal


Estimate:

50

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday June 5 2006
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/6 08:42:27 1      Vinnande bud
12/6 12:36:05 2      250 kr
12/6 12:36:28 2      500 kr
12/6 12:36:51 2      800 kr
12/6 12:37:11 2      1.000 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt landsskildringar vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr