Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10848318



*

nr 1084 8318


Carl Fredrik Reuterswärd

(1934-2016), Sverige


Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), signed, subject: 28x24,


ETCHING, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), signerad, motivet: 28x24


Carl Fredrik Reuterswärd, born 1934 in Stockholm, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, dead 2016.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 23 2017
at 20:12:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/1 20:00:44 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Carl Fredrik Reuterswärd

Carl Fredrik Reuterswärd, born 1934 in Stockholm, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, dead 2016.

Read more about Carl Fredrik Reuterswärd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr