Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5213171



*

nr 521 3171


Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige


Litografi, Bengt Lindström, 75x55


Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 april 2008
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/4 17:33:50 1      1.800 kr
28/4 10:37:31 2      1.600 kr
28/4 10:39:11 2      1.800 kr
28/4 15:18:25 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bengt Lindström

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Bengt Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr