KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533210

nr 1253 3210

Ferdinand Fagerlin

(1825-1907), Sverige

Oljemålning, "Mein erster fuchs in schlosswald erligt". Signerad, daterad 19 oct 61. Olja på pappannå, ca 23x31 cm

Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 6 maj 2019
kl 18:40:23

3/5 19:50:45 1      Vinnande bud
5/5 08:42:34 1      justering av budtak

Ferdinand Fagerlin

Läs mer om Ferdinand Fagerlin