KONST / Litografier / Färglitografi 12865081
nr 1286 5081
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 1/50. Motivet: 27x42 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
måndag 4 november 2019
kl 18:56:47
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson