KONST / Litografier / Färglitografi 12197127
*
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:30:16
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



