Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9916005



*

nr 991 6005


Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

(1884-1965), Sverige


Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Skepp, signerad, motivet: 18x23, 5,


MIXED MEDIA, Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Skepp, signerad, motivet: 18x23, 5


Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

20000

Sold:

SEK 15500

Auction date:

Monday November 2 2015
at 18:46:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/11 17:59:12 1      15.000 kr
2/11 18:06:41 2      12.500 kr
2/11 18:06:41 1      13.000 kr (Robot)
2/11 18:08:13 2      14.500 kr
2/11 18:08:13 1      15.000 kr (Robot)
2/11 18:08:57 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.

Read more about Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gan gösta adrian-nilsson marin marinmotiv skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr