ART / Sculptures and works of art / Linneservetter 15779064

nr 1577 9064

Linneservetter

2 pcs, 18th century, Flors Linnemanufaktur i Hälsingland, vävda till Adolf Fredrik och Lovisa Ulrika 1750, monogram i hörn, 99x85 cm, wear, stains, hål, broderat/märken efter monogram.

2 st, 1700-tal, Flors Linnemanufaktur i Hälsingland, vävda till Adolf Fredrik och Lovisa Ulrika 1750, monogram i hörn, 99x85 cm

Condition: slitage, fläckar, hål, broderat/märken efter monogram

4000

SEK 4000

Tuesday November 14 2023
at 01:52:16