KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613049
*
nr 1461 3049
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, yttermått inklusive ram: 91x118 cm
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2022
kl 19:34:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 12:10:22
1
700 kr
16/4 14:22:16
2
900 kr
17/4 16:42:30
1
900 kr
17/4 16:42:30
2
900 kr (Budbetjänt)
17/4 16:43:55
1
1.100 kr
18/4 19:08:20
3
1.400 kr
18/4 19:25:33
1
1.300 kr
18/4 19:25:33
3
1.400 kr (Budbetjänt)
18/4 19:26:21
1
1.500 kr
18/4 19:26:22
3
1.600 kr
18/4 19:27:22
1
1.700 kr
18/4 19:29:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Läs om budbetjänten
nr 1461 3049
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, yttermått inklusive ram: 91x118 cm
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 12:10:22 | 1 | 700 kr |
| 16/4 14:22:16 | 2 | 900 kr |
| 17/4 16:42:30 | 1 | 900 kr |
| 17/4 16:42:30 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 17/4 16:43:55 | 1 | 1.100 kr |
| 18/4 19:08:20 | 3 | 1.400 kr |
| 18/4 19:25:33 | 1 | 1.300 kr |
| 18/4 19:25:33 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 18/4 19:26:21 | 1 | 1.500 kr |
| 18/4 19:26:22 | 3 | 1.600 kr |
| 18/4 19:27:22 | 1 | 1.700 kr |
| 18/4 19:29:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



