ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17474200

nr 1747 4200

Sven Inge Höglund Demonér

(1935-2008), Sverige

Sven Inge Höglund Demonér (1935-2008), Sweden. Signed, dated -87. Sheet: 96x62 cm, mixed media, outer dimensions including frame: 103x71 cm. Signed,

MIXED MEDIA, Signerad, daterad -87. Bladets mått: 96x62 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 103x71 cm. Signerad

Sven Inge Höglund Demonér (Sven Inge Höglund), Swedish painter, draughtsman and printmaker born in Umeå 1935, dead 2008.

Yes

1500

SEK 1200

Monday December 8 2025
at 20:00:03

8/12 19:55:03 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sven Inge Höglund Demonér

Read more about Sven Inge Höglund Demonér